+48 883 763 240 weimapl@gmail.com

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przy wyborze silnika spalinowego w wersji Diesla!

Sklep Agroray – autoryzowany dystrybutor sprzętu ogrodniczego i rolniczego Bez kategorii Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przy wyborze silnika spalinowego w wersji Diesla!
Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przy wyborze silnika spalinowego w wersji Diesla!

Bez kategorii

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przy wyborze silnika spalinowego w wersji Diesla!

Posted By Dmytro

Silniki diesla do ciągników mają większą przyczepność przy niskich obrotach (ważne, gdy potrzebna jest moc, ale nie prędkość), są bardziej ekonomiczne (mniejsze zużycie), mogą pracować z wysoką temperaturą (ważne, jeśli latem pracują w polu) mają znacznie większą żywotność.

Silniki diesla są wykorzystywane nie tylko do ciągników, ale są również często instalowane na pompach silnikowych, generatorach, miniciągnikach i innym sprzęcie rolniczym i budowlanym. Bardzo często, przy ciągłym użytkowaniu, silnik wysokoprężny zwraca się stosunkowo szybko ze względu na niskie zużycie paliwa.

Zasadniczo silniki diesla do maszyn rolniczych mają moc od 4 do 16 koni mechanicznych.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze silnika spalinowego w wersji Diesla?

Wybierając silnik diesla do ciągników, oprócz mocy należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

Wał wyjściowy (pod kluczem, szczeliny, stożek). Wielu producentów produkuje dwa modele o różnych wydajnościach, dzięki czemu można kupić silnik wysokoprężny do swoich potrzeb.
Filtr powietrza Rodzaj grzybów z kąpielą olejową lepiej chroni w warunkach zapylenia, łatwiejszy w utrzymaniu. Aby zapobiegać, wystarczy okresowo spuścić brudny olej z kąpieli i wlać nowy. Filtr z pianką i elementem papierowym chroni również przed kurzem.
Obecność rozrusznika elektrycznego. Ze względu na dużą kompresję rozruch silnika diesla wymaga większego wysiłku fizycznego niż silnika benzynowego. Rozrusznik elektryczny jest podłączony do konwencjonalnego akumulatora. Niektóre modele bez rozrusznika elektrycznego można ulepszyć, ale aby je połączyć, należy zainstalować koronę do obracania koła zamachowego. Bateria zwykle nie jest dołączona, ale terminale są uniwersalne i można podłączyć zwykłą baterię z samochodu.

Tagged , , , , ,

Written by Dmytro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sklep AGRORAY